„Czas honoru: Powstanie” w Muzeum Powstania Warszawskiego

Dzisiaj w Muzeum Powstania Warszawskiego odbył się pokaz pierwszego odcinka „Czasu honoru: Powstanie”. Przybyli aktorzy, dyrektorzy i dziennikarze.

Na zdjęciu: Adam Fidusiewicz, Julia Rosnowska, Cezary Łukaszewicz, Krzysztof Chodorowski, Maciej Musiał, Weronika Humaj, Karolina Gorczyca, Maciej Zakościelny, Jakub Wesołowski, Edyta Olszówka, Borys Szyc, Norbert Rakowski . Fot: Mieczysław Błażej Wlodarski

Adam zapytany o pierwsze wrażenia odparł „Oglądanie własnej twarzy na ekranie peszy mnie tak samo, jak większość ludzi drażni dzźwięk własnego głosu. Dzisiejsza emisja była trudną konfrontacją – pierwszy raz zobaczyłem coś w co, przez ostatnie trzy miesiące, wkładałem duszę. Nie mam dystansu”. Podkreślił jednak, że pomysł meczu piłki nożnej rozpoczynający serial jest świetnym motywem: „Nie wszyscy wiedzą, że w trakcie okupacji Polacy mieli zakaz uprawiania sportów. Niemcy chcieli w ten sposób osłabić fizycznie naród, uczynić go wiotkim. Otwarcie serialu meczem piłki nożnej daje do zrozumienia, jaki stosunek mieli bohaterowie do rozporządzenia okupanta”.

Fidusiewicz podziękował także Ilonie Proć, przewodniczce Muzeum Powstania Warszawskiego, za wsparcie które od niej otrzymał w trakcie przygotowywania się do roli Wilka. Nazwał ją swoją „Muzą Powstańczą” a także „Prywatnym Konsultantem Do Spraw Powstania”.

Na zdjęciu: Adam Fidusiewicz i Ilona Proć

 

Zapraszamy do oglądania pierwszego odcinka w telewizji: 7. września TVP2 21.10.